Wyniki na żywo

Szukaj
Close this search box.
cards-5671667_1920

Analiza rozdania: Morasko, 15 września

Rozdanie 6; NS przed, rozdawał E

6

1043
3
A976
Q7654
QW9 A8
J2 AKQ754
Q1052 K
K932 AJ108
K7652
10986
J843
Zwycięzcy turnieju Przemek z Andrzejem zreferowali je w następujący sposób:
E – W
1 ♣- 1 NT

2  - 2 NT

3 ♣ - 4 ♣

6 

Na otwarciu silny ♣ i to taki z tych silniejszych. 4 lewy ujemne – pikowa, karowa i dwie treflowe  toteż jak tylko Przemek zalicytował pozytywne 4 ♣ szlemik był kwestią chwili. Nie sympatyzuję z podniesieniem trefli. Tylko król ♣ wygląda dobrze. Nasza dama i dama z waletem trafiają do potencjalnych krótkości. Może ktoś powiedzieć, że taki fit należy sprzedać. No ale zastanówmy się chwilę. Nie mamy czterech pików, trzech kierów więc mamy minimum 8 kart w młodszych kolorach. Mając młodszy pięciokart mogliśmy go zgłosić. Czyli najczęściej mamy 3244 o czym partner wie.

Dlatego mimo nadwyżek u otwierającego szanse szlemika oscylowały w okolicy 50%. Musimy trafić damę ♣, a czasem kiery mogą się do zera podzielić albo jakaś przebitka  nastąpić. Dla odmiany przy singlowej damie ♣ wygramy niezależnie od jej położenia.

Po wiście kierowym kuszącą opcją jest utrzymanie się w stole waletem i zagrania kara do króla. Może przeciwnik zaśnie i nie wskoczy. Ta opcja natychmiast przegrywała ponieważ po wskoczeniu asem mogło nastąpić wyjście do treflowej przebitki, trudne jednak do wykonania przy stołach, gdzie nikt w licytacji treflami się nie chwalił.

Po odwrocie pikowym bijemy asem i ściągamy atuty. Skoro kiery dzielą się 4-1 to szansa na damę po naszej prawej jest jak 9 do 12. Trochę te szanse spadają jeśli do pierwszego kiera poleci trefl. Na pewno nie z pod trzeciej damy. Impas damy u N w przypadku nie trafienia pozwala po utrzymaniu się w stole zrzucić pika na karo. Lepiej leżeć bez jednej niż bez dwóch. Jeśli chcemy zaimpasować damę u N to ważne aby zagrać waleta do króla dzięki czemu w drugiej lewie możemy do dziewiątki dołożyć ósemkę.

Czy Andrzej tak zagrał ? Najważniejsze, że wygrał.

Link do wszystkich wyników tego rozdania:

Rozdanie 6 – wyniki

Autor: Marcin Woźniak

Wkrótce

Stałe

Archiwum

Archiwa