Wyniki na żywo

Szukaj
Close this search box.
20221001_123825

Młodzieżowy Brydż Sportowy: pierwszy turniej

Autor: Ela i Ryszard Paluczek

Za nami pierwszy miesiąc nauki brydża sportowego.

W sobotę 1 października 2022 zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie turniejowe. W starciu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 ze Swarzędza, Szkół Dwujęzycznych Fundacji EKOS ze Swarzędza oraz Szkół Podstawowych nr 70 i 74 z Poznania.

Świeżo upieczeni adepci tej gry opanowali na razie jej pierwszy etap, to znaczy grę w minibrydża z dziadkiem w bez atu. Porównywaliśmy ilość wygranych lew przy równych układach kart.

Gra toczyła się przy 6 stolikach. Sędziowanie sprawnie przeprowadził Marcin Bonawenturczak z naszego Klubu. Uczniowie rozegrali 12 rozdań. Zwycięzcami bardzo wyrównanej rywalizacji okazali się Szymon, Filip, Konrad i Adam ze Szkół Dwujęzycznych Fundacji EKOS. W nagrodę dostali pamiątkowe torby.

Za miesiąc szansa na rewanż. Spotkamy się w jeszcze szerszym składzie, bo dojdą uczniowie dwóch poznańskich szkół, którzy dopiero w przyszłym tygodniu rozpoczynają zajęcia oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 ze Swarzędza, którzy naukę zaczęli w czwartek dwa dni temu.

Jak się okazało dla uczniów ze Swarzędza atrakcją było nie tylko brydżowe starcie, ale podróż autobusem miejskim i tramwajem, który w dzisiejszych czasach jest niestety rzadziej wybieranym środkiem transportu ze szkodą dla naszej planety.

W galerii zdjęć droga na turniej do Klubu „Uśmiech”, gdzie odbyło się spotkanie, „dziwne” bidding boxy do minibrydża, rywalizacja sportowa, w końcu finaliści i nagroda na plecach Adama.

Instruktorzy: Katarzyna Żabicka-Bajon, Marcin Bonawenturczak, Elżbieta i Ryszard Paluczkowie.

Wkrótce

Stałe

Archiwum

Archiwa