Szukaj
Close this search box.

O nas, czyli kto za tym wszystkim stoi.

Poznański Klub Brydżowy  powstał z pasji i chęci działania. Jego celem jest tworzenie nowoczesnego środowiska dla wszystkich, których łączy wspólne hobby – brydż, chociaż realizują je na różnych poziomach – od amatorskiego do profesjonalnego.

Klub to żywy organizm. Aktywnie tworzy go grupa osób, która odnajduje radość w działaniu. Jego istnienie uzasadnia grupa osób, która odnajduje satysfakcję w przynależności do klubu i korzystaniu z jego oferty, a ich słowa zadowolenia są paliwem dla grupy aktywistów. WSZYSTKO współGRA!

A kto ma istotny wpływ na obecny kształt i rozwój naszego Klubu? Przedstawmy zatem!

 

 

Marcin Woźniak

to wieloletni zawodnik brydża, doświadczony sędzia oraz organizator wydarzeń brydżowych od wielu lat. Wieloletni gospodarz turnieju na Morasku. Czuwa nad jego regulaminem i dobrą atmosferą. Wszak ten turniej to jego dziecko. 

Mocną stroną Marcina jest rozwiązywanie problemów brydżowych, szczególnie podczas turniejów wyższej rangi. Trener brydża na wyższym poziomie zaawansowania, który skutecznie pomaga licznym uczniom w rozwoju brydżowych umiejętności. 

Wychował się w Nowym Targu i powszechnie znany jest  pod pseudonimem Góral. Uwielbia eskapady do swojego domku w Gorcach, gdzie wypoczywa z dala od miejskiego gwaru. Uznanie zyskał także piekąc od lat domową, pyszną chałkę na środowy turniej.

Marcin Bonawenturczak 

to główny autor naszego szkolnego know- how. Lubiany  instruktor brydża w naszej szkole łatwo nawiązujący kontakty z każdą grupą wiekową – od dzieci do seniorów. Szybko przekonuje słuchaczy do siebie i brydżowej edukacji, dbając tak samo o postępy w zgłębianiu brydżowej wiedzy, jak i o doskonałą atmosferę podczas zajęć. Posiada również licencję sędziego okręgowego. 

Zawodowo związany ze światem finansów. Służy pomocą zarówno przedsiębiorcom w zakresie pozyskania finansowania, jak i osobom fizycznym głównie pomagając przejść przez proces pozyskania kredytu hipotecznego. 

Ambitny. Chętnie wypoczywa zdobywając górskie szczyty, nawet, jeśli niektóre z nich wymagają umiejętności alpinistycznych, tak jak alpejski czterotysięcznik Piz Bernina. W wolnym czasie lubi dobre kino. Od lat ulubionym filmem pozostaje „Skazani na Shawshank”

Ela i Rysiu Paluczek

to prawdziwie królewska para, która dawno temu dała podwaliny pod budowę naszego klubu organizując spotkania brydżowe dla znajomych już od 2018 roku. 

Spełnieni rodzice czworga dzieci i licznych wnucząt tworzą rodzinę, w której brydż gra istotną rolę. Swojego młodego ducha pokazują korzystając z wieloletniego doświadczenia pedagogicznego i ucząc na co dzień dzieci brydża w szkołach podstawowych oraz organizując im okazjonalne większe wydarzenia czy sezonowe wyjazdy szkoleniowe. 

Pogodni i pełni chęci do działania. Miłośnicy górskich wędrówek, którzy przeszli większość z tatrzańskich, sudeckich i beskidzkich szlaków. Aktywni podróżnicy, którzy kajakami przepłynęli wiele polskich i nie tylko polskich rzek, latali balonem w Kapadocji, paralotnią w Turcji i na Bałkanach, pływali jachtem, przemierzali liczne ścieżki rowerowe i zaliczyli podstawowe egzotyczne kierunki świata. Większość wypraw planowali samodzielnie i, jak podkreślają, to była zawsze najprzyjemniejsza część przygody. Miło przebywać w ich otoczeniu.

 

Ela prowadzi także bloga o wielkopolskim świecie brydża:

www.blotkakier.blog

Wysoki wzrost, donośnym głos i niezwykle miły oraz cierpliwy człowiek. To

Robert Ciesielski

idealny instruktor brydża dla początkujących i seniorów. Spędzisz z nim intensywny brydżowy weekend i wiesz, że to także szybko zyskujący powszechne uznanie rzetelny sędzia – zawsze przygotowany i  dobrze zorganizowany. Prowadzi ligę okręgową w naszym Klubie, III ligę WZSB, a także jest sędzią powielającym na I lidze. 

Zainteresowania? Oczywiście brydż, ale także jest fanem Kolejorza i Arsenalu. Miłośnik „Duny” oraz „Mistrza i Małgorzaty”. I zdecydowanie preferuje włoską kuchnię. Makaron jada częściej od chleba!

Kasia Żabicka – Bajon

to dusza człowiek w naszym klubie.  Powszechnie znana i lubiana. Mobilizuje do działania i integruje całe środowisko. Lekkim piórem opisuje nasze wydarzenia. Uczy brydża najmłodszych.

Uwielbia aktywność fizyczną, chociaż  bieganie, crossfit i morsowanie znacząco przegrywają obecnie z brydżem.  Z brydżem wygrywa jedynie mężczyzna jej życia – ukochany wnuczek Krzyś.  

Aktywna zawodowo pośredniczka nieruchomości. Ambitna, lubiąca wyzwania i sportową rywalizacje, zawsze chętna do pomocy. Można na nią liczyć w każdej sytuacji. 

Gosia Cieślińska

lubi mocne buty i ma kręcone włosy.  Stoi twardo na ziemi i ma  duszę wolnego ptaka. Leci tam gdzie chce, nie zrażają jej upadki i szybko „skleja na strychu połamane skrzydła”. Kreatywna i zdyscyplinowana. Energia napędowa naszego Klubu. Autorka klubowego wizerunku dbająca o detale i spinająca działalność od strony administracyjnej. Życiowe motto odnajduje w utworze W. Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy”.

 

 

Piotr Cieśliński

to niezastąpiony organizator wydarzeń klubowych, a także doceniany przez PZBS organizator wydarzeń ogólnopolskich. Sprawny i rzetelny w działaniu, gwarantuje profesjonalny poziom wszystkich naszych imprez. Wizjoner – snuje ambitne plany rozwojowe naszego Klubu i potrafi konsekwentnie, z sukcesem je realizować . Dusza artystyczna i podróżnik – odkrywca. Autor większości naszych zdjęć z imprez wyjazdowych. 

Muzyka odgrywa dużą rolę w jego życiu. Pierwsze muzyczne miłości to Siouxsie & The Banshees oraz  The Cure. Dzisiaj na pierwszym miejscu zdecydowanie Nine Inch Nails oraz zamiłowanie do szerokiego przekroju muzyki – przez Merlin Manson do Cocteau Twins. A ulubiony film? „Zagubiona autostrada” Davida Lyncha.

Gosia i Piotr Cieślińscy 

gościli w swoim domu brydżystów będąc pomysłodawcami tzw. Ligi brydżowej NA DOBREj. Cykliczne spotkania trwające blisko dwa lata, z przerwą na pandemię, zintegrowały grupę osób będącą zalążkiem do formalnego utworzenia Poznańskiego Klubu Brydżowego.

Tworzą życiową i zawodową parę uwielbiającą nowe wyzwania. W wolnym czasie samodzielnie odkrywają świat. Ulubione kierunki to Afryka i Azja. Rodzice dorosłego syna. 

Robert Kempka

Inżynier – konstruktor w życiu zawodowym, w naszym klubie wymyślił i skonstruował cykliczną imprezę letnią o nazwie „Brydż w kajaku”. Co roku z radością spotykamy się w Tleniu, aby pod jego przewodnictwem odbyć spływ kajakowy, a potem wolne chwile wykorzystywać na grę i integrację przy ognisku. Zaangażowany, pomysłowy, z inicjatywą. 

Miłośnik zespołu The Cure i Grzegorza Ciechowskiego. Lubi grę w bowling i tenisa.  Miłośnik kotów, sportu żużlowego oraz kapitan jednej z naszych drużyn w lidze okręgowej – Czwartego Waleta.

Siostry Lewandowskie,

czyli Jola i Marta

to najbardziej wyrazisty duet w naszym Klubie. Energią nakarmią tuziny graczy. Rozkręcą każde wyjazdowe spotkanie brydżowe – życie towarzyskie jest głównie tam, gdzie są siostry. 

Niezależne i kolorowe. Lubią czytać i podróżować, szczególnie do krajów Azji, która podbiła ich serca. Kulinarnie zakochane w wyrazistych, azjatyckich smakach, miłośniczki rockowej muzyki. Od paru lat brydż dopełnia ich życie.

Zawsze chętne do pomocy wspierają nas dobrym słowem i energią. Pomysłodawczynie projektu GrzyboGranie, które organizujemy jesienią. Z ich wielkoformatowej drukarni pochodzą nasze reklamowe wydruki.

Gosia Wachowska i Krzysztof Klimczak

z Warszawy to przyjaciele naszego Klubu. 

Posiadają wysokie  kompetencje menedżerskie i znają dużo fajnych osób, bo fajni przyciągają fajnych. Pozwalają naszym wyjazdom integracyjnym zaistnieć na arenie ogólnopolskiej i stworzyć podczas nich doskonałą atmosferę.

Gosia wspiera nasze wyjazdy okiem prawdziwej pani domu: menu musi zdobyć jej akceptację. Wybiera dla nas z dużą uwagą najsmaczniejsze kąski doskonale wiedząc że przez żołądek do serca… 

Wolny czas, którego ciągle im brakuje, spędzają na nartach, w kajaku lub w dalekich podróżach, które uwielbiają. 

 

Znalezienie miejsca na szkołę brydżową nie jest łatwe. Klub na własność z kuchnią to idealne rozwiązanie, które mamy dzięki

Maciejowi Kwacz

Maciej to miłośnik i znawca włoskiej kuchni, kochający owoce morza, żeglarstwo i dalekie podróże. Uwielbia organizować spotkania brydżowe i serwować podczas nich swoje specjały.

Przyjazny, gotowy do pomocy, dobre serce naszego Klubu. Chętnie wspiera brydżowe inicjatywy i wraz ze swoją żoną, Agnieszką, podejmują działania integrujące środowisko.

Iza Górnicka

to osoba, która nie lubi nudy i bezczynności. Lubi działać, jest życzliwa i chętna do pomocy. Potrafi wprost zadeklarować: „mam czas, w czym mogę pomóc?”.Dzięki Izie posiadamy bardzo wygodną bazę dla naszych weekendowych wyjazdów do Białokosza, którą wykorzystujemy na różne brydżowe wydarzenia.

Lubi dzieci i zwierzęta. Utalentowana manualnie: wyszywa, szydełkuje, robi na drutach. Ostatnio wolny czas chętnie spędza robiąc waldorfskie lalki, którymi obdarowuje swoje wnuki oraz znajome dzieci. Chętnie znajduje czas także na grę w brydża i przebywanie w brydżowym środowisku odnajdując dużo radości z poznawania i przebywania w gronie nowych, ciekawych osób.

 

Mateusz Górczak

To aktywny mąż i tata 2 córek, który umiejętnie rozdziela czas na pracę, rodzinę i liczne hobby. Lubi ruch, adrenalinę i sportową rywalizację, dlatego sport zajmuje w jego życiu sporo miejsca. Jeździ regularnie na rowerze i niejednokrotnie startował w zawodach MTB. Parę razy w tygodniu gra w tenisa stołowego. I oczywiście kocha brydża, w którego zaczął grać już na studiach i który towarzyszy mu codziennie.    Wierny kibol Lecha, jak na Poznaniaka przystało 🙂

Typ zwycięzcy i pasjonat. Od kilku lat zajmuje się produkcją nalewek i ma na koncie krajowe sukcesy: zdobył srebrny medal w konkursie Polska Nalewka Roku. Nagrodzona została nalewka z derenia, ale robi też świetne z pigwowca, tarniny, rokitnika i ałyczy. Produkuje także domowe specjały jak miód z mniszka lekarskiego, syrop z zielonych szyszek sosny czy sok z poznańskiej hyćki.

Dla naszego klubu prowadzi profil na Instagramie informując brydżową społeczność o naszych wydarzeniach. Na jego prywatnym profilu @_.qcz._ znajdziecie zdjęcia z wypraw rowerowych, zdjęcia i przepisy na nalewki oraz syropy.

Wkrótce

Stałe

Archiwum

Archiwa