Wyniki na żywo

Szukaj
Close this search box.
zenek

Relacja: Mistrzostwa im. Zenka Wierzbickiego

Autor: Krzysztof Buzała

W dniach  2-4 czerwca w Hotelu „Nad Jeziorem Białym” w Skorzęcinie odbyły się zawody w Brydżu Sportowym w ramach XII Mistrzostw Polski Ciepłowników i Energetyków będące jednocześnie Memoriałem naszego niezapomnianego kolegi Zenka Wierzbickiego, który przed laty taką formułę rozgrywania oraz popularyzacji brydża zaproponował  i co roku jako główny organizator prowadził .

Zenek  mówił, że jeżeli chodzi o pogodę na czas trwania mistrzostw, to zawarł pakt z wszystkimi siłami natury i rzeczywiście w pięknej scenerii jezior i lasów skorzęcińskiego rejonu  przez cały czas aura raczyła nas promieniami słońca i ciepłem w tym pięknym urokliwym miejscu.

W piątkowe południe goście zaczęli się pojawiać, a było nas sporo. Na imprezę zjechało przeszło 90 brydżystek i brydżystów z całego kraju, by rywalizować o laury w Mistrzostwach Ciepłowników i Energetyków, ale także by wspomnieć i uczcić pamięć niezapomnianego ZENKA.

Wieczorem po pysznej kolacji rozpoczęliśmy rywalizację sportowej części Memoriału.

Po krótkim przywitaniu wszystkich i  wspomnieniu Zenka, Mistrzostwa rozpoczęliśmy  turniejem  na zapis maxymalny, którego zwycięzcami zostały pary  :

1 miejsce   –   Jerzy Nowak –Maciej Sobieralski

2 miejsce   –   Sławomir Czech  – Piotr Suchodolski

3 miejsce   –   Ziemowit Nowak   –   Bogdan Gierulski

Turniej trwał długo, ale werwy uczestnikom nie zabrakło i do późnych godzin nocnych brzmiały śmiechy, dyskusje o rozdaniach, wspominki z poprzednich lat, anegdoty brydżowe  i  inne. Taka to tradycja tych spotkań ludzi wspólnej miłości do tej pięknej gry jaką jest Brydż Sportowy.

Następny dzień, kolejny turniej tym razem na IMP – y , który padł łupem par:

1 miejsce  –  Jacek Szkup – Bogdan Żelazowski

2 miejsce  –  Robert Czarnecki   –   Włodzimierz Kocoń

3miejsce  –  Ziemowit Nowak   –   Bogdan Gierulski

 

Po obiedzie  i  chwilowym odpoczynku rozpoczęły się boje w turnieju Teamów , którego część pierwsza zakończyła się w sobotę około 19 , o wynikach za chwilę …

Tradycją tych mistrzostw jest kolacja serwowana w formie grilla jaki organizuje  Hotel  „Nad Jeziorem Białym”  po czym biesiada przy muzyce suto zastawionych stołach trwała do białego rana , oczywiście dla najwytrwalszych, a było ich sporo, co niektórzy zakończyli ucztowanie niedzielnym śniadaniem .

….  Po porannym posiłku, wszyscy bez wyjątku przystąpili do dalszej rywalizacji w Turnieju Teamów, którą zwyciężyli  :

1 miejsce Team  „Trzech i Czech „ w składzie:

Sławomir Czech , Piotr Suchodolski , Adam Krysa , Jakub Lenkiewicz

2 miejsce Team „Piękny Sławomir” w składzie :

Sławomir Piechocki , Jerzy Nowak , Maciej Sobieralski , Marcin Pędziński, Jacek Zalewski

3 miejsce Team „4Strong „  w składzie :

Andrzej Kaźmierczak , Arkadiusz Gotwald , karol Kałuziński , Adam Motyka

Na tym sportowa część rywalizacji dobiegła końca . Wszyscy uczestnicy poszli na obiad by po min usiąść raz jeszcze wspólnie na uroczystości zakończenia zawodów, wręczeniu nagród wszystkim uczestnikom rywalizacji, to nasz nieodżałowany Zeniu taką formułę wprowadził, każdy wyjeżdża z nagrodą i zaproszeniem na kolejne Mistrzostwa.

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tych kolejnych Mistrzostw Ciepłowników i Energetyków w szczególności głównemu sponsorowi Firmie VEOLIA , Związkom Zawodowym tejże, firmie Kaufland.

Tam gdzie zawody tam sędziowie, wielkie podziękowania dla Pawła Kanduły i Roberta Cisielskiego. Oni tam naprawdę byli, bezbłędnie wykonywali swoja niełatwą pracę , a my mogliśmy się w każdej chwili czuć spokojni że wyniki rywalizacji są rzetelne i na czas. Dziękuję dobra robota!

Oczywiście nie odbyła by się taka impreza bez zaangażowania ludzi którzy ją przygotowywali :

Krzysztof Staśkiewicz, Piotr Cieśliński  poświęcili temu sporo pracy czasu i w tym miejscu chciałbym w imieniu własnym i zapewne wszystkich uczestników oraz gdzieś w przestworzach istnienia Zenka podziękować i pogratulować super imprezy, która mam nadzieje stanie się tradycyjna w naszym kalendarzu brydżowym .

Pozdrawiam Wszystkich i do zobaczyska …..      Krzysztof Buzała

Wyniki:

maksy, IMPy, teamy 

Wkrótce

Stałe

Archiwum

Archiwa