Wyniki na żywo

Szukaj
Close this search box.
cards-4423523_1920

Analiza rozdania: Morasko, 13 października

W tym rozdaniu potknęli się jedni z faworytów – Andrzej z Włodkiem:

Rozdanie 16; NS przed, rozdawał W

16

A5
A102
K9
AQJ1063
KQJ7 1084
K65 843
AQ643 1075
9 8542
9632
QJ97
J82
K7

Po otwarciu 1  dajemy kontrę po czym informujemy partnera o silnej ręce z kolorem treflowym lub silnym NT. Warto pamiętać, że kontra a następnie licytacja 1NT po kierze lub piku partnera wskazuje na rękę silniejszą niż NT na pozycji bezpośredniej. Ze zwykłą kontrą pasujemy.

W licytacji nasi bohaterowie kompletnie się nie zrozumieli, aby w końcu ulec magii założeń i zabrać się za wist przeciwko 2  z kontrą. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że po celnym rozegraniu kar do oddania są trzy lewy kierowe, trefl, karo i pik. Jednak trzykrotne skrócenie ręki rozgrywającego zaowocuje drugą lewą atutową. Tu jednak jest pewien problem – rozgrywający może usunąć przegrywającego kiera a wtedy zagranie trefla po raz piąty trafia pod potrójny renons i krzywdy mu nie wyrządzi.

Czyli musimy wyjść w trefla do króla aby partner podegrał kiery. Dopiero po zdjęciu trzech lew kierowych gramy uparcie w trefle do których partner dokłada piki. W praktyce taki wist jest niemożliwy więc wywalczono 200 warte 36%.

Interesujące jest to, że w tym rozdaniu wychodzi parze NS szlemik kierowy. Najgroźniejszy atak pikowy bijemy asem. Król trefl po czym impas kier. W nie podkłada króla więc w trzeciej rundzie kierów utrzymujemy się w stole. Na trefle wyrzucamy piki. Teraz jak wrócimy do ręki przebitką pikową to W wskoczy asem i ściągnie obkładającą lewę pikową. Dlatego gramy ostatniego trefla i W jest w interesującym przymusie – jeśli pozostawi sobie singlowego asa karo to wyrobimy lewę w tym kolorze grając blotkę ze stołu. Jeśli pozostawi dwa kara i pika to po przebiciu pika w ręku będzie mógł tylko zdecydować czy wziąć dwunasta czy też trzynastą lewę.

Link do wyników tego rozdania:

Rozdanie 16 – wyniki

Autor: Marcin Woźniak

Wkrótce

Stałe

Archiwum

Archiwa