Wyniki na żywo

Szukaj
Close this search box.
_DSC1286_1

Relacja: Drugi stopień wtajemniczenia, czyli I Szkoleniowy Obóz Brydżowy

Autor: Ela i Ryszard Paluczkowie

Drugi stopień wtajemniczenia, czyli I Szkoleniowy Obóz Brydżowy Poznańskiego Klubu Brydżowego

W drugim tygodniu ferii zimowych 11 młodych adeptów sztuki brydżowej pojechało na obóz szkoleniowy do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. W niedzielę 23.01.22 rozegraliśmy jeszcze turniej minibrydża, a w tydzień później graliśmy już prawdziwy mecz brydżowy. Nad metamorfozą młodych czuwała para świeżo upieczonych instruktorów w osobach Eli i Rysia Paluczków.

Młodzież spisała się znakomicie zarówno podczas szkolenia brydżowego, jak i na zajęciach przygotowanych przez kadrę pedagogiczną ośrodka. W pierwszym dniu wszyscy pomyślnie przeszli próby cierpliwości, spostrzegawczości i zaufania przeprowadzone w ramach chrztu na Debiutanta Poznańskiego Klubu Brydżowego. W kolejnych dniach zajęcia szkoleniowe dotyczące licytacji przeplatane były zajęciami przyrodniczymi. Każdy dzień uzupełniał turniej na przygotowanych rozdaniach, rywalizacja rozkręcała się coraz bardziej. Ostatnie dni poświęciliśmy rozgrywce kontraktów kolorowych, co utrwalaliśmy w grze turniejowej.

W międzyczasie kwitło życie towarzyskie. Ku satysfakcji instruktorów młodzież w czasie wolnym grywała w BRYDŻA na tasowanych rozdaniach! Pojawiły się niezapomniane, ale ugrane kontrakty jak np. 5 karo z rekontrą. W marzeniach pozostawało ciągle niezrealizowane 7 trefl z rekontrą.

Na zajęciach przyrodniczych obserwowaliśmy ptaki, szukaliśmy punktów kontrolnych z mapą, zwiedzaliśmy bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, przymierzaliśmy klumpy w Muzeum „Dom Szewca”, produkowaliśmy „solne płatki śniegu”, poruszaliśmy się z prędkością światła w Słonecznym Układzie Planetarnym, a nawet innych galaktykach, rozważaliśmy 17 celów zrównoważonego rozwoju i spacerowaliśmy przez malownicze jary koło Chalina.

W tym miejscu chcę oddać honor zwycięzcom rywalizacji długofalowej. Pierwsze miejsce przypadło Karimowi i Kamilowi, drugie Oli, trzecie Frankowi a czwarte Adzie i Marcie. Na specjalne wyróżnienie zasłużył Antek – najpilniejszy słuchacz wykładów.

W sobotę odwiedzili nas przedstawiciele Poznańskiego Klubu Brydżowego, Gosia i Piotr Cieślińscy i obsypali nagrodami w postaci klubowych kubeczków, podkładek i kart. Na osłodę przywieźli ciasto i słodycze, które sprawnie spałaszowaliśmy.

W imieniu swoim i Rysia dziękujemy młodzieży za urocze towarzystwo. Spędziliśmy niezapomniane chwile. Trochę tęskniliśmy za ciszą, ale teraz tęsknimy za Wami.

Na szczęście będziemy kontynuować naszą znajomość, na razie online w czwartki od 15.30-16.30 na Realbridge, później może „na żywo”.

Ela i Ryszard Paluczkowie

 

Poznański Klub Brydżowy: 

Bardzo dziękujemy Eli i Ryszardowi Paluczkom za pracę społeczną, za spędzenie wielu godzin na przygotowaniu wyjazdu oraz poświęcenie całego tygodnia na pracę z dziećmi. Bardzo doceniamy taką postawę i jesteśmy za to wdzięczni.

Wkrótce

Stałe

Archiwum

Archiwa