Szukaj
Close this search box.
co osiągnęliśmy (1)

Mamy 2 lata. Co osiągnęliśmy?

Jaki był początek?

Gosia i Piotr gościli w swoim domu brydżystów będąc pomysłodawcami tzw. Ligi brydżowej NA DOBREj. Cykliczne spotkania trwające blisko dwa lata, z przerwą na pandemię, zintegrowały grupę osób będącą zalążkiem do formalnego utworzenia Poznańskiego Klubu Brydżowego.

Jaki był cel?

Utworzenie klubu, który wprowadzi do brydżowego środowiska nową jakość i zadba o promocję brydża oraz liczebny rozwój brydżowego środowiska.

Co osiągnęliśmy:

  • Uruchomiliśmy rok temu szkołę brydżową – projekt o nazwie Gram w Brydża. Obecnie w szkole na kursach od podstaw uczy się 49 osób, a w szkole jest ponad 130 osób. Uczymy grać w brydża zarówno na różnych poziomach zaawansowania, jak i różne grupy wiekowe – dzieci w szkołach, osoby dorosłe i seniorów. Udaje nam się uzyskiwać wsparcie ze środków publicznych, dzięki czemu część szkoleń jest bezpłatna.

  • Prowadzimy cotygodniowe turnieje brydżowe w 3 lokalizacjach: w poniedziałki na Ratajach, w środy na Morasku, a w czwartki na Grunwaldzie.
  • Cyklicznie organizujemy stacjonarne wydarzenia brydżowe: w styczniu Turniej Noworoczny na dochodzenie, w kwietniu Memoriał Bolesława Ostrowskiego w Hotelu Sheraton w ramach cyklu GPW, w grudniu ostatni turniej z cyklu GPW towarzyszący finałowi Grand Prix Polski Teamów lub Par.

 

 

  • Nasza Liga Okręgowa jest najliczniejszą w Wielkopolsce i w tym sezonie będzie liczyła 16 drużyn (w minionym roku było ich 10)

 

 

  • W barwach naszego Klubu grają także drużyny lig wyższych: w 1 lidze – 1 drużyna (PKB Kleks Szamotuły), w 2 lidze – 2 drużyny (PKB FLUX-MEDICAL Boguniewo oraz PKB Poznań) i w 3 lidze – 4 drużyny (Cytrynka, NA DOBREj, Poznański Klub Brydżowy oraz Swing Team).

 

 

  • Od początku działalności Klubu prowadzone są przez naszych instruktorów zajęcia dla dzieci, które przyniosły spektakularny efekt w postaci zdobycia 1 miejsca w turnieju par oraz w turnieju teamów (w kategorii U13) podczas Mistrzostw Polski Dzieci w Tęgoborzy w kwietniu 2023.
  • Zimą organizujemy tygodniowy wyjazdowy obóz brydżowy w Chalinie dla dzieci i młodzieży uczących się w naszym Klubie.

 

 

 

  • Organizujemy w Białokoszu nieopodal Pniew weekendowe obozy szkoleniowo-integracyjne dla uczniów naszej szkoły.

 

  • Organizujemy brydżowy wyjazd Sylwestrowy, aby wspólnie witać Nowy Rok.
  • Kadry naszego Klubu w ramach pracy dla Wielkopolskiego Związku Brydża Sportowego od 3 lat są istotnie zaangażowane w organizację Kongresu Poznańskiego. Udało się w tym czasie unowocześnić wizerunek tej ogólnopolskiej imprezy oraz istotnie podnieść jakość jej organizacji. Uznaniem dla tej pracy było przyznanie WZBS organizacji prestiżowych Mistrzostw Polski Par Open na okres 3 lat.

 

 

Gdzie jesteśmy dzisiaj?

Poznański Klub brydżowy jest najliczniejszym klubem w Wielkopolskim Związku Brydża Sportowego. Wg stanu z Cezara na koniec września 2023 jest to ponad 320 osób, co stanowi 36% całego WZBS.

Co dalej?

Klub powstał z pasji i chęci działania. Aktywnie tworzy go grupa osób, która odnajduje radość w działaniu. Jego istnienie uzasadnia grupa osób, która odnajduje satysfakcję w przynależności do klubu i korzystaniu z jego oferty, a ich słowa zadowolenia są paliwem dla grupy aktywistów. WSZYSTKO współGRA!

I taki kurs trzymamy dalej 🙂

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Zapraszamy w środę, 4 października na nasze urodziny (Morasko, 17.30)

Wkrótce

Stałe

Archiwum

Archiwa